PRODUKT GROUP s.r.o.Sortiment

 

Saint – Gobain Construction Products
Divízia RIGIPS na Slovensku


Divízia Rigips spoločnosti Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., úspešne pôsobí na slovenskom stavebnom trhu už viac ako štrnásť rokov. Za tento čas sa značka Rigips vyprofilovala ako synonymum kvality, pokroku a inovácií v oblasti suchej výstavby. Ako člen nadnárodného koncernu Saint-Gobain, ktorý je svetovým lídrom v oblasti výroby stavebných hmôt na báze sadry, skla a tepelných izolantov, divízia Rigips využíva najmodernejšie know-how z celého sveta, a tak maximálne vychádza v ústrety svojim zákazníkom a ich stále náročnejším požiadavkám. Rigips je na Slovensku lídrom v oblasti suchej výstavby interiérov. Sadrokartónové dosky, stropné kazety a niektoré iné prvky tvoriace certifikovaný SYSTÉM suchej vnútornej výstavby, sa produkujú v sesterských závodoch v okolitých krajinách.


Okrem sadrokartónových systémov je Rigips známy aj ako výrobca vysokokvalitných suchých zmesí na báze sadry. Ide o ručne spracovávané stierky a omietky pod dobre známym označením RIMANO alebo strojovo spracovávané omietky RIMAT. Tieto produkty zaznamenávajú výrazný nárast používania už aj na slovenských stavbách.
Ponúkame nielen dlhodobou praxou overený stavebný materiál, ale rovnako dokonalý stavebný systém. Všetky produkty prvotriednej kvality – od sadrokartónových systémov až po jemné omietky a stierky pre interiéry, ktoré sú vyrobené z ekologicky nezávadných prírodných surovín. Sú recyklovateľné a ani ako odpad nezaťažujú životné prostredie.

 

Saint – Gobain Construction Products
Divízia ISOVER na Slovensku 

ISOVER prevádzkuje jednu fabriku na výrobu stavebných izolácií z expandovaného polystyrénu v Trnave, a tri distribučné sklady v Bratislave, Ružomberku a Prešove. Od roku 2009, kedy ISOVER prebral výrobu expandovaného polystyrénu od sesterskej divízie Rigips, stal sa výrobcom s najširším sortimentom tepelných, akustických a protipožiarnych izolácií na slovenskom trhu združených pod jednou značkou 

ISOVER. Ponuka izolačných materiálov značky ISOVER obsahuje výrobky zo sklenej a čadičovej vlny, extrudovaného polystyrénu Styrodur C a tiež izolácie z expandovaného polystyrénu EPS. 

Okrem tradičných výrobkov určených na izoláciu fasád, šikmých a plochých striech, podláh, stropov, stien, podhľadov a potrubných rozvodov nájdete v ponuke ISOVERu tiež unikátne fólie ISOVER Vario s premenlivým difúznym odporom, lepiace a tesniace pásky, tmely a pod.

Materiály ISOVER nie sú určené výhradne na tepelnú izoláciu budov, ale slúžia tiež ako ochrana pred nadmerným hlukom, prispievajú k zvýšenej požiarnej odolnosti objektov a rôznych technických a technologických zariadení. 
Izolačné materiály z minerálnych vlákien a polystyrénu výrazne prispievajú ku znižovaniu energetickej náročnosti budov, a tým aj k znižovaniu celkovej produkcie škodlivých látok vypúšťaných do ovzdušia. Vďaka svojej kvalite a vynikajúcim tepelno-technickým parametrom sú tepelné izolácie ISOVER kľúčovými pre výstavbu nízkoenergetických a pasívnych domov.

Spoločnosť ISOVER s celosvetovou pôsobnosťou, vyvíja a predáva izolačné materiály v tej najvyššej kvalite už od roku 1936. ISOVER, divízia izolačných materiálov francúzskeho koncernu Saint-Gobain, založeného v roku 1665 vo Francúzsku, je najväčší výrobca tepelných, akustických a protipožiarnych izolácií s pôsobnosťou a výrobnými závodmi po celom svete. 

 

Krkonošské vápenky Kunčice, a.s. (KVK) 

Spoločnosť Krkonošské vápenky Kunčice, a.s. (KVK) pôsobí na stredoeurópskych trhoch v oblasti výroby a predaja stavebných hmôt. Pre  svojich obchodných partnerov a finančné inštitúcie sa snažíme byť serióznou  spoločnosťou, ktorá stavia na tradíciách a rozvíja sa s dlhodobou perspektívou. Táto perspektíva je zaistená neustálym rozširovaním výrobného sortimentu, ku ktorému dochádza ako vývojom tak aj akvizíciami.

Spoločnosť KVK ponúka rozsiahle produktové portfólio, ktoré je zamerané na potreby trhu a priania zákazníkov. Sortiment výrobkov zahŕňa maltové zmesi, omietkoviny, stavebné lepidlá, škárovacie hmoty, sanačné a zateplovacie systéy, špeciálnu stavébnú chémiu, anhydritové podlahy, mleté vápence a dolomity.

 Dodržujeme vysoké štandardy kvality a sme držitelom certifikátu ISO 9001:2000 a ISO 14001:2004. Všetky naše výrobky sú testované a certifikované Technickým a skúšobným ústavom stavebným Praha. 

 

 

FAKRO 

FAKRO je súkromná rodinná firma založená v roku 1991, ktorej podielnikmi sú občania z rôznych krajín: Anglicka, Rakúska, Španielska, Holandska, Írska, Nemecka, Poľska, Ruska a Maďarska. 

Naším cieľom je produkovať výrobky súvisiace s podkrovím najvyššej kvality, spĺňajúc tak očakávania klientov na celom svete. Zároveň sa staráme o zdravie a bezpečnosť našich klientov, ako aj o ochranu životného prostredia.

Fakro je výrobcom širokého sortimentu výrobkov, ktoré umožňujú pohodlné bývanie v podkroví. Patria k nim:

Strešné okná rôznej konštrukcie a s rôznym spôsobom otvárania: okná kyvné, okná so zvýšenou osou otáčania, okná kyvno-výklopné, lomené okná, strešné výlezy, svetlovody.

Doplnky do okien: žalúzie, rolety vonkajšie a vnútorné, vonkajšie markízy, motorické ovládanie (servomotor), systém diaľkového ovládania, systémy na odvod dymu.

Fakro je tiež popredný svetový výrobca sklápacích podkrovných schodov ponúkajúci celý rad prevedení na rôzne použitie. 

 

Caparol Slovakia s. r. o.  

Caparol Slovakia s. r. o. je dcérskou spoločnosťou nemeckej firmy DAW (Deutsche Amphibolin-Werke von Robert Murjahn Stiftung & Co KG).

Na našom trhu pôsobí Caparol Slovakia od roku 1995 a ako dodávateľ pre oblasť stavebníctva a hobby si počas šestnástich rokov vybudoval stabilné postavenie. Vzhľadom na to, že kladie veľký dôraz na kvalitu materiálov vrátane komplexného servisu a poradenstva, rady klientov a spokojných koncových zákazníkov sa neustále rozširujú.

V súčasnosti je Caparol dodávateľom kontaktných zatepľovacích systémov ETICS, interiérových i fasádnych farieb, lakov na drevo a kov na rozpúšťadlovej i vodnej báze. Sústredí sa tiež na farby pre hobby program, pod značkou Alpina. Spoločnosť Caparol s pruhovaným slonom v logu sa orientuje hlavne na koncových zákazníkov, ktorým dodáva svoj tovar predovšetkým prostredníctvom odborných predajcov - tzv. Caparol partnerov. 

 

SCH Slovakia s.r.o. 

Akciová spoločnosť STAVEBNÉ CHEMIE, a.s. Slaný bola založená v januári r. 1994 a od počiatku sa zaoberá výrobou farieb a špeciálnych náterov pre stavebníctvo a pamiatkovú starostlivosť. V roku 2002 po presťahovaní do nového moderného areálu došlo k premenovaniu na STAVEBNÉ CHEMIE SLANÝ a.s. Dnes patrí medzi výrobcov, ktorí dodávajú svoje produkty popredným stavebným firmám nielen v Českej republike, ale i v zahraničí ..

Hlavným predmetom činnosti akciovej spoločnosti je výroba náterových systémov určených na ochranu i povrchovú úpravu omietok, kameňa, betónu a dreva. Vo výrobnom programe nechýbajú ani hydroizolačné materiály pre dodatočnú horizontálnu a vertikálnu izoláciu muriva proti vzlínajúcej vlhkosti a hydroizolácie pod obkladové materiály. Podstatnú časť svojej činnosti venuje firma aj tónovacím systémom. V obchodnej činnosti sa spoločnosť zameriava okrem predaja svojich výrobkov aj na predaj nakúpených materiálov, ktoré tvoria s výrobkami SCH ucelené stavebné systémy. 

Spoločnosť nakupuje suroviny a prísady predovšetkým od renomovaných západoeurópskych dodávateľov a tiež od niektorých významných tuzemských výrobcov. Odberateľmi sú významné české a slovenské obchodné spoločnosti a stavebné firmy. Okrem toho je časť produkcie vyvážaná predovšetkým do Ruska, Ukrajiny a Bulharska. Hlavným cieľom spoločnosti sú rýchle dodávky kvalitných komplexných systémov náterových hmôt pre stavebníctvo vrátane dopravy, a to pri zachovaní priaznivých cien pre zákazníkov.


JUTA a.s.

Výrobca širokého sortimentu produktov pre stavebníctvo a poľnohospodárstvo, obalových materiálov a materiálov pre technické účely. Viac ako 80 % celkovej produkcie sa vyváža do krajín na celom svete. Ročný obrat spoločnosti prevyšuje čiastku 5 mld. Kč. 

História podniku siaha do druhej polovice 19. storočia, kedy továrne v súkromnom vlastníctve vyrábali priadze,  vrecia, tkaniny, viazacie motúzy a laná z prírodných materiálov. 

V roku 1946 bol založený národný podnik JUTA, továrne juty a konope, Praha, ktorý bol neskôr premenovaný na JUTA n.p. Dvůr Králové nad Labem.

Juta a. s. je vedúcim českým výrobcom širokého sortimentu polypropylénových a polyetylénových tkanín, veľkoobjemových vakov, podstrešných fólií, hydroizolačných fólií a netkaných textiílií.

 

Den Braven 

Spoločnosť Den Braven Sealants je už takmer 40 rokov popredným svetovým dodávateľom systémových riešení stavebnej chémie a technických aerosólov najvyššej kvality. Našim zákazníkom ponúkame nielen širokú škálu skladom dostupných výrobkov, ale i prístup k najmodernejším typom výrobkov a progresívnym materiálom, rozsiahlemu poradenstvu a kvalitnej logistike. 

Den Braven trvalo investuje do rozvoja kvality výrobkov, služieb a logistiky. Špičková kvalita je pre nás samozrejmosťou. Využívame výhody nových informačných systémov. Neustále zdokonaľujeme vstupnú, medzioperačnú a výstupnú kontrolu. Rovnako rozširujeme skladovacie priestory vybavené modernou manipulačnou technikou.

Zodpovednosť za životné prostredie, jeho ochrana pre budúce generácie nie sú len prázdne slová. Vo svojej každodennej výrobnej činnosti sa snažíme znižovať energetickú náročnosť výroby a distribučných procesov. Hľadáme stále nové chemicky bezpečnejšie výrobky pre Vás a Vaše deti v súlade s európskou legislatívou a nariadeniami.

Vďaka neustálemu napĺňaniu uvedených pravidiel v praxi a v každodennej činnosti jednotlivca zaberá firma Den Braven popredné pozície na trhu stavebnej chémie nie len v Slovenskej republike, ale i v Holandsku, Veľkej Británii, na celoeurópskom trhu, na Strednom a Ďalekom Východe, ale i v Spojených štátoch amerických. 

 

 

Pruziny.com

Navštívte našu novú doménu

venovanú pružinovému materiálu

www.pruziny.com